19.09.2023

"Zdobywamy 4 wieże" - wieża widokowa na Górze Suchy Groń (Koziarz)

W dniu 15 września 2023 roku, przy wspaniałej słonecznej pogodzie, uczniowie dwóch klas „profilu PTTK” Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem w ramach zajęć wychowania fizycznego, wyruszyli na podbój Góry Suchy Groń, znanej również jako Koziarz (943 m n.p.m.), gdzie usytuowana jest wieża widokowa. To był pierwszy krok w kierunku zdobycia czterech wież, niezbędnych do uzyskania odznaki "ZDOBYWCA 4 WIEŻ".

Nasza grupa składała się z uczniów klas 1A i 2A, łącznie 30 osób, którzy zostali pod opieką Pani Marty Rychtarczyk oraz Pani Barbary Morawczyńskiej. Cała wyprawa zajęła nam 4 godziny, pokonaliśmy dystans wynoszący około 10 km. Nikt nie narzekał na zbyt duże zmęczenie. To była fantastyczna okazja dla uczniów na integrację, a także bliższe zapoznanie się z okolicą.

Niezwykła atmosfera pełna radości i śmiechu sprawiła, że czas minął niezwykle szybko. Na zakończenie naszej wyprawy wszyscy uczestnicy, z uśmiechem na twarzach, szczęśliwie powrócili do Krościenka.

MR

Fotorelacja