05.06.2023

2b rozpoczyna swoją trzydniową przygodę  - Bieszczady

Dzień pierwszy środa: W Hucie Szkła Artystycznego Sabina w Rymanowie poznajemy tajniki tworzenia niebanalnych wzorów i kształtów. Dowiadujemy się że pielęgnowanie relacji rodzinnych jest niezbędne dla funkcjonowania dobrze prosperującej firmy. Nasi uczestnicy - Julia Klos, Wojtek Borzęcki i pani Aneta Dłubacz wygrywają nagrody w konkursie!
Kolejny punkt programu to zwiedzanie Sanoka. Podążając za przewodnikiem, poznajemy Wzgórze Zamkowe, Rynek i Ławeczkę Dobrego Wojaka Szwejka.
Ciepłe, słoneczne popołudnie to idealny czas na rekreacyjny spływ Doliną Sanu w otoczeniu dzieje przyrody. Płyniemy w pontonach 6 osobowych i dzięki niezwykłej kreatywności naszych uczniów, spokojny spływ zamienią się w szaloną Przygodę. Zmęczeni ale pełni pozytywnej energii jedziemy do naszej bazy noclegowej. Jutro przygód ciąg dalszych....
 
Dzień 2: Kolejny dzień to wędrówka poloniną bieszczadzka. Zaczynamy z przełęczy Wyżnianskiej (855m) i po krótkiej wspinaczce docieramy do Połoniny Caryńskiej. Otoczeni z każdej strony przepięknymi widokami schodzimy do Ustrzyk Górnych, a następnie udajemy się nad Solinę po chwilkę wytchnienia. Na zakończenie dnia czeka nas jeszcze turniej piłki nożnej w kulach Bumper Ball. Tych emocji nie sposób opisać. ..
 
Dzień 3: Kończymy naszą bieszczadzką przygodę grą terenową. Dzielimy się na trzy grupy i wyruszamy w poszukiwaniu skarbów. Do pomocy mamy kompas, GPS i mapę. Nagle okazuje się, że naprawdę coś ginie i musimy się przegrupować żeby dokończyć zadanie. Szczęśliwie wszystko się znajduje i żegnamy Bieszczady w doskonałych humorach. Wycieczkę kończymy-następna za rok!
AM