Klasa 1a w Energylandii i w Krakowie

W dniach 22 – 23 maja 2023 r. klasa 1a wraz z opiekunami udała się na dwudniową wycieczkę do Zatora i Krakowa. Pierwszego dnia uczniowie testowali prawa fizyki w Energylandii w Zatorze. Wszyscy pełni pozytywnych wrażeń udali się na nocleg do Krakowa. Drugi dzień również rozpoczął się od fizyki, lecz w postaci optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki. Uczniowie wykonywali doświadczenia na rożnych obiektach w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Po dwóch godzinach spędzonych na świeżym powietrzu, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w grze muzealnej w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach. Prowadząca wprowadziła uczniów w tematykę sztuki XIX wieku i przez 40 minut uczniowie dopasowywali fragmenty wierszy do odpowiednich dzieł sztuki. Na zakończenie prowadząca wskazała prawidłowe odpowiedzi do gry, omawiając przy okazji podstawowe nurty sztuki XIX-wiecznej. Po wspólnym obiedzie pod Wzgórzem Wawelskim, uczniowie wraz z opiekunami obejrzeli spektakl w Teatrze Bagatela pt. „Pomoc domowa”, po czym bezpiecznie wrócili do domu.

MR