24.04.2023

Wycieczka edukacyjna klasy I b do Krakowa 

W czwartek 20 kwietnia klasa Ib wraz z wychowawczynią Wandą Mikołajczyk i Panią Anettą Michałczak pojechała na wycieczkę edukacyjną do Krakowa. Uczniowie zwiedzili interaktywną wystawę „ Skarby Krakowskiej Kapituły w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II” . W ramach projektu zapoznali się z najcenniejszymi dziełami zgromadzonymi w zasobach archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej i Skarbca Katedry na Wawelu,  poznając historię dziedzictwa kulturowego w kontekście historycznym. Młodzież miała możliwość wirtualnego zwiedzenia kapitularza, dzięki specjalnym okularom oraz przymiarki replik koron królewskich. Niektórym taki awans do twarzy….

    

Po przerwie obiadowej klasa udała się wraz z przewodnikiem na Wawel, a następnie ulicami Starego miasta do Rynku  Głównego, poznając historię i główne zabytki Drogi Królewskiej. Trasa ścieżki edukacyjnej zakończyła się na dziedzińcu Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

Na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy spektakl muzyczny pt. „ Świat gdzieś indziej” w Teatrze Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Artyści przenieśli nas do labiryntowego, czarodziejskiego domu Edgewood, który stanowił główne miejsce akcji…

„ To dziwne miejsce, które istnieje trochę naprawdę, a trochę umownie, dzięki czemu obnaża umowność wszystkiego, co braliśmy za bezdyskusyjnie realne. Miejsce,
w którym czary zderzają się z rzeczywistością, pozwalając nam doświadczyć zarówno magiczności zwyczajnego, jak i – co jeszcze ciekawsze – rozczarowującej prozy kryjącej się za każdą magią.”

Wracaliśmy późnym wieczorem, ale za to pełni wrażeń z edukacji  poza szkołą oraz
w dobrych humorach dzięki miło wspólnie spędzonym chwilom…

W. M.

Fotorelacja