20.04.2023

Licealiada powiatowa w drużynowych biegach przełajowych

18 kwietnia 2023 roku na terenie Lotniska Miejskiego w Nowym Targu odbyła się i Licealiada w Drużynowych Biegach Przełajowych. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu. Celem imprezy jest popularyzacja biegów przełajowych młodzieży oraz wyłonienie najlepszych szkół w powiecie w poszczególnych kategoriach. W zawodach brały udział: ZSO nr 1 w Nowym Targu, ZSCKR w Nowym Targu, ZSZiP w Krościenku, ZS w Rabce Zdroju, I LO w Rabce Zdroju oraz nasze LO Krościenko n/D. Drużyny startowały ze startu wspólnego ustawiając się w rzędach po 6 zawodniczek i zawodników - wyznaczeni przez nauczyciela liderzy na linii startu, pozostali zawodnicy według ustaleń drużyny za nimi. Dziewczyny w końcowej punktacji uplasowały się na IV miejscu, chłopcy na miejscu V.

Szkołę godnie reprezentowali:

Dziewczęta - Wójcik Barbara, Martyna Półtorak, Martyna Glevanak, Oliwia Sułek, Julia Czaja, Karolina Waksmundzka oraz Kinga Wawrzczak.

Chłopcy – Paweł Waligóra, Michał Zaborowski, Mateusz Szczepaniak, Marcin Wojtaszek, Patryk Wolski , Hubert Sroka oraz Kacper Koterba

BM

Fotorelacja