06.03.2023

Bieg Tropem Wilczym

5 marca 2023 roku w wielu miejscach w Polsce odbywał się organizowany już po raz 11 Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym, którego celem jest oddanie hołdu dla żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy - Jabłonce po raz kolejny włączyło się w ogólnopolska akcję upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych organizując bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” .

X edycja Biegu „Tropem Wilczym” odbyła się w malowniczej pienińskiej scenerii zimowej, w Szczawnicy - Sewerynówka. Ooficjalnego otwarcia biegów dokonał Dyrektor Centrum Kształcenia  i Wychowania w Szczawnicy- Jabłonce Jan Jurek. Następnie głos zabrali Poseł na Sejm RP Anna Paluch oraz Senator RP Jan Hamerski.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dla uczestników zawodów przygotowano trzy dystanse: dystans rodzinny 1963 metry, 4km oraz dystans 10km. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę z wizerunkiem Żołnierzy Niezłomnych oraz pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przygotowano dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. 

Naszą szkołę reprezentowało aż 10 uczestników:

1963m - Patryk Wolski, Maria Mszanik, Gabriela Wójcik,

Monika Noworolnik, Robert Dębski

4km – Kinga Wawrzczak, Natalia Ciesielka, Otylia Plewa,

Barbara Morawczyńska

10 km – Paweł Waligóra

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, bowiem bieg w zimowej scenerii był wyzwaniem.

BM

Fotorelacja