Rajd Turystyczno-Historycznym na Przysłop "Śladami Partyzantów"

24 lutego, już po raz ósmy, nasi uczniowie brali udział w Rajdzie Turystyczno-Historycznym na Przysłop "Śladami Partyzantów", w celu upamiętnienia partyzantów Armii Krajowej, którzy polegli w walce z niemieckim okupantem. Rajd rozpoczął się tradycyjną odprawą na Placu Dietla, skąd uczestnicy udali się do Schroniska na Bereśniku. Po odpoczynku i ciepłej herbacie wyruszyliśmy w dalszą drogę żółtym szlakiem. Na szlaku zmagaliśmy się z wieloma utrudnieniami w postaci połamanych drzew i dużej ilości śniegu. Stosując różne techniki marszu, a także biegiem i ślizgiem dotarliśmy na Dzwonkówkę, skąd zeszliśmy na Przełęcz Przysłop. Tam zapaliliśmy znicze, oddając cześć poległym bohaterom. Następnie kontynuowaliśmy schodzenie aż do Sewerynówki, gdzie w Czardzie odbyło się uroczyste zakończenie VIII edycji Rajdu.
W tegorocznym rajdzie brali udział członkowie SKKT z 7 szkół.
SKKT przy PTTK Krościenko nad Dunajcem:
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Krośnicy,
Szkoła Podstawowa im. dh. Olgi Małkowskiej w Sromowcach Wyżnych,
Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Maniowach,
SKKT przy PTTK Szczawnica:
Szkoła Podstawowa nr 1, im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy,
Szkoła Podstawowa nr 2, im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy,
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szlachtowej,
i "Żeromski"
Wszystkim szkołom serdecznie dziękujemy za udział w Rajdzie. Specjalne podziękowania kierujemy do głównego organizatora - Pienińskiego Oddziału PTTK w Szczawnicy oraz do GOPR Sekcja Szczawnica za dbanie o nasze bezpieczeństwo.