Profil PTTK na szlaku

W dniu 07.10.22 r. uczniowie klasy 1a z profilu językowo-turystycznego, nad którym patronat sprawuje PTTK oraz kilkoro uczniów z profilu matematyczno-technicznego odbyli zajęcia wychowania fizycznego w terenie. Tematem zajęć była rekreacja i sport na popularnych szlakach w Pieninach Właściwych. Uczniowie doskonalili technikę poruszania się w terenie górskim, uczyli się wykorzystania kijów trekkingowych w czasie pieszej wycieczki, poznali zasady wędrówki w grupie oraz zdobyli sporo wiedzy na temat historii oraz przyrody regionu. Atmosfera w grupie była bardzo pozytywna. W czasie dość długiego oczekiwania na wejście na platformę widokową na Trzech Koronach, uczniowie mieli okazję do integracji. Opiekę nad grupą sprawowała p. Marta Rychtarczyk i p. Barbara Szczepaniak.

M. R.