06.10.2022

Wycieczka integracyjna klasy IB

4 października odbyła się wycieczka integracyjna klasy IB połączona z realizacją programu PTTK „Droga Pienińska 1800 metrów w 180 minut”.

Po spotkaniu na przystanku dworcowym w Szczawnicy pod opieką Pani Wandy Mikołajczyk, Pani Anety Mikołajczyk-Kurzeja i Pana Roberta Dębskiego przeszliśmy Promenadą nad Grajcarkiem pod skałę Kotońkę , gdzie spotkaliśmy się z przewodnikiem pienińskim - Panem Zbyszkiem Botorem. Następnie grupa udała się na spacer w kierunku granicy ze Słowacją, zapoznając się
z środowiskiem przyrodniczym i historią popularnego odcinka Drogi Pienińskiej. Nasz przewodnik w sposób interesujący zapoznał nas z dziedzictwem kulturowym regionu Pienin na trasie przejścia, dopełniając opowieści legendami i anegdotami. Chętni uczniowie przygotowali informacje na temat wybranych miejsc na trasie wycieczki, próbując wcielać się w rolę przewodników. Zwiedziliśmy również wystawy przyrodnicze w pawilonie edukacyjnym Pienińskiego Parku Narodowego oraz Ośrodek Komisji Turystyki Górskiej przy schronisku Orlica.

Następnie na terenie schroniska Orlica odbyło się ognisko połączone
z ćwiczeniami i grami integracyjnymi, które nadały spotkaniu uroku i zabawy, pozwoliły nam się jeszcze lepiej poznać. Spotkanie zakończyło się zjedzeniem smakowitej szarlotki serwowanej przez Schronisko Orlica. Pomimo pochmurnej pogody i niewielkiego deszczu na trasie, humory nam dopisywały i wycieczkę będziemy miło wspominać.

Dziękujemy naszemu przewodnikowi Panu Zbigniewowi Botorowi
za poświęcony czas i edukację regionalną oraz Oddziałowi Pienińskiemu PTTK za umożliwienie naszym uczniom wzięcia udziału w programie.

M. Glevanak, W.Mikołajczyk

Fotorelacja