51. Rajd "Szlakami Partyzantów"

W dniu 15.09.2022 r. klasa Ia oraz członkowie SKKT "Żeromski" wzięli udział w 51. Rajdzie "Szlakami Partyzantów" organizowanym przez PTTK Krościenko n. D. Tegoroczna liczba uczestników z naszej szkoły była rekordowa. W Rajdzie wzięło udział 46 osób. Większość z nich to członkowie Pienińskiego Oddziału PTTK w Szczawnicy. Uczniowie z "Żeromskiego" pokonali, jak się okazało, wymagającą trasę zielonym szlakiem z Grywałdu na Lubań, po czym niebieskim szlakiem zeszli do Ochotnicy Dolnej. Przy pomniku "Krwawej Wigilii" odbyła się oficjalna część Rajdu. Podczas wędrówki na uczestników czekały różne przeszkody: błotniste ścieżki, głębokie kałuże, śliskie kamienie, strome podejścia, równie strome zejścia, ale mimo to nikt się nie poddał i wszyscy dzielnie walczyli do samego końca. Wsparciem w czasie wycieczki był dla nas pan Stanisław Błażusiak - "Przyjaciel Liceum" i szczawnicki przewodnik, który przybliżył nam wiele ciekawych geologicznych informacji związanych z terenem Pienin i Gorców. Była z nami również pani psycholog Barbara Szczepaniak, która świetnie sprawdziła się w roli zamkowego i służyła pomocą w chwilach zwątpienia. Panu Stanisławowi i pani Barbarze serdecznie dziękujemy za nieocenione wsparcie.

M.R.