04.05.2022

Czas kończyć naukę, czas zacząć się uczyć ….

W piątek, 27 kwietnia, po raz ostatni, uczniowie klasy 3c spotkali się ze swoimi młodszymi kolegami oraz wszystkimi nauczycielami na uroczystości pożegnania abiturientów. Akademię przygotowali uczniowie z klas 3a oraz 3b. W części „oficjalnej” tradycyjnie zostali nagrodzeni wszyscy, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz ci, którzy przez trzy lata wyróżniali się w aktywności na rzecz szkoły; czy to społecznej, naukowej, czy sportowej.

Szkołę z wyróżnieniem ukończyły trzy uczennice: Aleksandra Zachwieja, Weronika Bandyk oraz Alicja Ziemianek, uzyskując świadectwo z czerwonym paskiem. Aleksandra Zachwieja została również uhonorowana medalem szkoły oraz tytułem Primus inter pares, za wybitne osiągnięcia na polu naukowym oraz artystycznym. Przypomnijmy, że Ola jest również Stypendystką Prezesa Rady Ministrów w obecnym roku szkolnym 2021/22.

Uhonorowani zostali także rodzice, a szczególnie Pani Katarzyna Zaziąbło, która po wielu latach intensywnej pracy i przewodniczeniu Radzie Rodziców przy LO Krościenko, zakończyła swoją działalność, ale jak sama powiedziała, na pewno nie zakończy kontaktów ze szkołą i pomocy, bo to leży po prostu w jej naturze. Pani Katarzyna Zaziąbło, również absolwentka naszego liceum, za wieloletnią przyjaźń i pomoc szkole, otrzymała medal szkoły oraz tytuł Przyjaciela Szkoły.

Uczniowie klasy 3c, złożyli uroczyste ślubowanie, obdarowali bukietami dyrekcję oraz nauczycieli, a następnie uczestniczyli w części artystycznej, podczas której, zgodnie z wieloletnia tradycją, otrzymali od swoich młodszych kolegów szczególne wyróżnienia – Stefany, a na pamiątkę i powodzenie na maturze, breloczki z koniczynką.

Serdeczne podziękowania za organizację i udział w uroczystości kierujemy do uczniów klasy 3a oraz 3b, a w szczególności: Agnieszce i Kamilowi za prowadzenie uroczystości, Ewie, Justynie i Krystianowi za wartę przy sztandarze szkoły, Amelii i Justynie za przygotowanie Stefanów, Konstancji, Klaudii, Mateuszowi, Pawłowi, Oldze i Amelii za udział w programie artystycznym i rewelacyjne wczucie się w role, Julii i Fabianowi za piękne wykonanie piosenki zespołu Dżem, wszystkim osobom, które przygotowały dekorację, Panu Krzysztofowi za obsługę techniczną oraz wszystkim niewymienionym, którzy nam pomagali.

W programie wykorzystano skecz Kabaretu Skeczów Męczących, pt. Sprawdzian z przyrody.

Elżbieta Wójcik, Renata Zachwieja

Fotorelacja