05.12.2021

Projekt "Ponadnarodowa mobilność uczniów" - krótka relacja z zajęć

Podczas zajęć w szkole w Hamburgu naszym głównym zadaniem było stworzenie filmu poklatkowego. Ten krótki klip miał zobrazować transport materiału i późniejszego produktu, który miał odbywać się drogą rzeczną.

Podczas realizacji tego zadania byliśmy podzieleni na trzy grupy, a wybór materiału padł na drewno oraz produkt z niego wykonany - okna. Zostaliśmy przydzieleni do grup losowo, będąc w nich wymieszani z uczniami z Niemiec. Czasu jak na wykonanie tego typu zadania mieliśmy stosunkowo niewiele, ale wszystkie grupy świetnie sobie z nim poradziły, pomimo sporadycznych problemów komunikacyjnych.

W każdej grupie została wyznaczona jedna osoba, która pełniła funkcję lidera. Jej zadaniem było rozplanowanie działań i zarysowanie całokształtu sceny przydzielonej własnej grupie. Po części przygotowawczej nastąpił czas na nagrywanie filmów. Do najprostszych zadań to nie należało, ale mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z efektu.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

JR