Realizujemy projekt pt: Wiedza i kompetencje nie mają granic.

Ponad 1000 km przejechali, do Hamburga dojechali.
Realizujemy projekt pt : Wiedza i kompetencje nie mają granic. Wyjazd w ramach Ponadnarodowej mobilności uczniów.

25. 10.2021

Pierwszy dzień realizacji działań projektowych. Dzisiejszy dzień uczestnicy projektu spędzili nad Łabą, spacerowali również tunelem o długości 426 pod korytem rzeki. Zbadali stan wody, pływali promem a na koniec oglądali panoramę miasta z wysokiej na ponad 130 metrów wieży kościoła św. Michała.

26.10.2021.
Drugi dzień hamburskich przygód, to wizyta w Speicherstadt, zwiedzanie pięknego budynku Elbfilharmonie oraz wizyta w muzeum przypraw Spicy’s Gewurzmuseum. A poza tym work, work, work, czyli wspólna realizacja działań projektowych.

27.10.2021
Dzisiejszy dzień, choć bardzo pracowity przyniósł kolejną porcję wrażeń i emocji. Wspólne zajęcia z młodzieżą ze Stadtteilschule Eidelstedt, wizyta w planetarium oraz spacer po słynnej Reeperbahn to tylko niektóre atrakcje dzisiejszego dnia.

28.10.2021

Czwartek to przedostatni dzień realizacji działań projektowych w Hamburgu. Dzisiejszy minął pod znakiem produkcji filmowej. We współpracy z uczniami z Niemiec powstał krótki film animowany o tematyce związanej z naszymi rzekami oraz morzami. A na zakończenie dnia - fantastyczny rejs statkiem w świetle zachodzącego słońca.

29.10.2021

Piątek był już ostatnim dniem wizyty licealistów z Krościenka w niezwykle uroczym i otwartym na świat Hamburgu. Wizyta w zoo przyniosła wiele radości, zwłaszcza, ze pogoda była idealna. Po południu zakończone zostały prace nad questem i filmem promującym udział w projektach unijnych. Na ostatnim spacerze promenadą, Hamburg pożegnał uczestników projektu tysiącem świateł i koncertem ulicznych artystów.
We also say goodbye to this lovely city