27.06.2021

Wycieczka Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego

W dniu 23.06.2021 r. Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK oraz uczniowie klasy 1b wzięli udział w pieszej wycieczce na Trzy Korony oraz w spływie pontonami przełomem Dunajca. Na Trzy Korony weszliśmy w bardzo dobrym tempie, zajęło nam to 1h 45 min. Było bardzo duszno, pogoda była niepewna, ale na szczęście nam dopisała. Na szczycie Trzech Koron nie widzieliśmy zbyt wiele, ze względu na mgłę, ale patrzyliśmy oczami wyobraźni. Majestatycznym Wąwozem Szopczańskim zeszliśmy do Sromowiec Niżnych, gdzie czekała na nas pozostała część ekipy i razem spłynęliśmy pontonami do Krościenka. W przełomie Dunajca czekały nas dodatkowe atrakcje w postaci wzburzonych fal, które skutecznie nas chłodziły. Nawzajem również się chłodziliśmy, gdy tylko znaleźliśmy się w zasięgu naszych wioseł. Radośnie i bezpiecznie dopłynęliśmy do mety i zakończyliśmy dzień pełen przygód.

Opiekun SKKT
Marta Rychtarczyk