23.06.2021

“WIANKI NAD DUNAJCEM"

Dnia 19 czerwca 2021, uczniowie naszej szkoły, pod okiem nauczycieli: Pani Elżbiety Wójcik oraz Pani Anetty Michałczak, wzięli udział w imprezie organizowanej przez Centrum Kultury i Promocji w Krościenku n.D., pt. „Wianki nad Dunajcem”. Szkolny wianek został wykonany przez naszą Panią pedagog, Małgorzatę Wójcik – Forszpaniak z przyniesionych przez uczniów pięknych, polnych kwiatów i traw. W tym dniu, odbyły się również prezentacje szkół z Krościenka i okolic. Nasz „Żerom” także miał swoje przysłowiowe 5 minut. W prezentacji szkoły wzięli udział uczennice i uczniowie klas pierwszych oraz drugich. Na wstępie uczniowie klas drugich - Amelia Palica, Olga Kowalska i Kamil Węglarz - zaprezentowali wszystkim obecnym fragmenty “Świtezianki” Adama Mickiewicza. Na szczególną uwagę zasługiwały nie tylko prezentacja i gra na scenie, ale również piękna stylizacja bohaterów, dostosowana do epoki. A potem było już tylko śpiewająco, z udziałem Adama Adamczuka oraz Fabiana Kurnyty z klasy pierwszej. Nasi soliści wywarli na publiczności wielkie wrażenie i zebrali duże brawa. Trzeba przyznać, że występ Adama i Fabiana zrobił wrażenie! O godzinie 19.30 delegacja szkolna wraz z Panią Michałczak, hołdując tradycji Nocy Kupały, wrzuciła wianek od szkoły w toń Dunajca.

JR