14.12.2020

Gala Konkursu „Solidarna Szkoła 2020”

 

Tegoroczna Gala odbyła się 8 grudnia 2020r., tradycyjnie w murach Pałacu Wilanowskiego w Warszawie. Jednakże, z oczywistych względów, w tym roku nie mogliśmy osobiście odebrać nagrody za zdobycie III miejsca w Konkursie Solidarnych Szkół. Wraz ze stypendystami, śledziliśmy transmisję wydarzeń online.
Program imprezy obejmował dedykowane przesłanie Pani Agaty Kornhauser-Dudy, Małżonki Prezydenta RP do Solidarnych Szkół, ogłoszenie wyników konkursu "Solidarna Szkoła 2020" oraz koncert muzyki dawnej, z wykorzystaniem starodawnych instrumentów, w wykonaniu Kapeli Polonica. Gali towarzyszyły odbywające się wcześniej warsztaty dla uczniów o kulturze i tradycji XVII wieku, a dla nauczycieli – koordynatorów stypendialnych o tym, jak budować kulturę solidarności w swoich szkołach. 
Trzy grupy uczniów z naszej szkoły uczestniczyły w lekcjach historii online: „Pobudka" - rozmowa o cechach, jakie powinien mieć autorytet, by był godny naśladowania, odnosząc się do postaci słynnych bohaterów historycznych oraz  „Rzeczpospolita wielu narodów: międzynarodowe korzenie polskiej kultury” - o wpływie obecności wielu grup etnicznych i zróżnicowaniu kulturowym na całokształt Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Przypomnijmy, że w tym roku szkolnym 10 uczniów z naszego Liceum zostało stypendystami Fundacji św. Mikołaja.

https://mikolaj.org.pl/stypendia/aktualnosci/relacja-z-gali-konkursu-solidarna-szkola-2020/


Zapraszam do galerii zdjęć z Gali oraz warsztatów.