Zapoznaj się z ofertą Naszego Liceum

W roku szkolnym 2024/25 możesz wybierać spośród następujących klas:

IA profil matematyczny (informatyczno-medyczny)

Rozszerzenia: matematyka / język angielski (do wyboru), chemia / geografia (do wyboru) , biologia / informatyka (do wyboru). W tej klasie będziecie przygotowywani do podjęcia studiów na kierunkach technicznych, informatycznych, ekonomicznych oraz medycznych). Dodatkowy przedmiot - zarządzanie cyberwizerunkiem.

IB profil humanistyczny (społeczno-psychologiczny).

Rozszerzenia: język angielski, język polski, historia/WOS.  Po tym profilu wybieracie kierunki humanistyczne na uniwersytetach i innych uczelniach, które obejmują bardzo szeroki zakres kształcenia (m.in. studia językowe, o profilu społecznym, zarządzanie, marketing, prawo. psychologia itp.). Dodatkowy przedmiot - podstawy psychologii.

IC profil językowo - geograficzny  (turystyczny pod patronatem PTTK).

Rozszerzenia: język angielski / matematyka (do wyboru), geografia  i biologia. Przygotowuje do podjęcia studiów językowych, oraz do pracy w szeroko pojętej branży turystycznej. Już w trakcie nauki w liceum będziecie mogli  nabyć różne uprawnienia związane z uprawianiem turystyki. Dodatkowe przedmioty  - turystyka i przyroda regionu.

 

Regulamin rekrutacji

Załącznik nr 1   Załącznik nr 2

           

Nie wiesz jaką szkołę wybrać? 

 

Zobacz, co nasze Liceum może Ci zaoferować : 

 

Ósmoklasiści zobaczcie co ciekawego dzieje się w Żeromskim. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

 

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

 

“Witaj człeku nasz drogi,
Gotowy wstąpić w dorosłości progi.
Dołącz do społeczności pienińskiej Sorbony,
Spokojnie, nie będziesz zawiedziony.” Justyna Rusnak 2A

Cześć i czołem!
Myśleliście już nad wyborem szkoły ponadpodstawowej?
Jeśli jeszcze nie za bardzo, to chciałybyśmy Was, uczniów kończących szkoły podstawowe, zachęcić do dołączenia do naszej społeczności szkolnej, do kontynuowania swojej dalszej edukacji w naszej szkole, czyli Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem.
W naszej szkole poza nauką, będziecie mieli możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań, m.in. gry w szachy, śpiewania, fotografii, zainteresowań poszczególnymi przedmiotami szkolnymi, sztuki (malowania, rysowania, tworzenia grafiki), sportu i wiele innych.
Biorąc pod uwagę fakt, że nasza szkoła jest niewielka, tak naprawdę wszyscy się tu znamy, przez co panuje tutaj przyjazna i rodzinna atmosfera. W związku z tym nauczyciele traktują każdego ucznia indywidualnie, co z pewnością pomoże Wam w zaaklimatyzowaniu się w nowym otoczeniu i lepszym wejściu w nowy etap swojego życia, jakim jest nauka w szkole ponadpodstawowej.
Wybór szkoły średniej często potrafi być nie lada wyzwaniem (i my same również o tym wiemy ). Często sugerujemy się opiniami innych, co nie zawsze potrafi wyjść nam na dobre, bo nie zawsze opinie usłyszane o danej szkole są w pełni prawdziwe.
Jednak poza samą szkołą powinniście też koniecznie zwrócić uwagę na lokalizację oraz transport (podczas nauczania stacjonarnego), tak aby dotarcie do szkoły nie zabierało Wam wiele czasu, który moglibyście spożytkować na swoje zainteresowania, bądź odpoczynek.
Jeśli chodzi o nauczanie zdalne w naszej szkole, to jest ona dobrze zorganizowane, a nauczyciele mają odpowiednie pomoce, aby takie nauczanie przeprowadzać. W związku z tym lekcje w trybie zdalnym nie są utrudnione, poprzez brak możliwości nauczyciela w przedstawieniu danego zagadnienia.
Mamy nadzieję, że większość z Was, zainteresowało się przyjściem i kontynuowaniem nauki po szkole podstawowej, w naszym liceum, i że z większością z Was (rzecz jasna jak się uda) spotkamy się w przyszłym roku na jednym korytarzu. Oczywiście życzymy powodzenia w egzaminach 8-klasisty i dostania się do wybranych przez siebie szkół.

Pozdrawiamy Ewa i Justyna klasa 4A

 

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Stefana Żeromskiego

w Krościenku nad Dunajcem

 

   

   Jeśli, oprócz edukacji chcesz rozwijać się w innych dziedzinach, mieć wpływ na swoją przyszłość, wybierz nasze Liceum Ogólnokształcące, a będzie ono także Twoim. Z nami zdobędziesz każdy szczyt. Jesteśmy szkołą z ponad 70-letnią tradycją.

 
   Dzięki temu, że jesteśmy niewielką szkołą, wszyscy się znamy, co sprawia, że w szkole panuje miła, rodzinna atmosfera. Zapewniamy doskonale wykształconą kadrę nauczycieli z dużym doświadczeniem, a co za tym idzie wysoki poziom nauczania oraz wyniki matur. Już dwukrotnie, w ostatnich latach, nasi absolwenci uzyskali na egzaminie maturalnym wynik 100%. Wysoki odsetek uczniów podejmuje studia wyższe na renomowanych uczelniach. Wielu naszych absolwentów to wybitni pracownicy naukowi, lekarze, prawnicy, architekci i specjaliści różnorakich zawodów.


   Chętni uczniowie otrzymują pomoc nauczycieli w przygotowaniu do konkursów i olimpiad. W szkole działają kółka zainteresowań, prowadzone są dla chętnych uczniów zajęcia dodatkowe przedmiotowe ze specjalnym naciskiem na maturzystów. Naszym celem jest to, aby uczniowie zdobywali wiedzę w szkole nie posiłkując się korepetycjami.
Oprócz nauki dajemy  możliwość rozwijania różnorakich talentów, młodzież ma możliwość uczestnictwa w projektach oraz innych zajęciach:


„Matura to nie bzdura” – cykl spotkań z ciekawym człowiekiem (sędzia, reżyser, aktor, naukowiec, menager, Pani Prezydentowa i wiele innych),
„Prawo w praktyce” – projekt prowadzony przez sędziego Sądu Okręgowego,
Nasi uczniowie uczestniczą w projekcie "Medycyna w praktyce",
Współpracujemy z Uniwersytetem Pedagogicznym w ramach projektu "Szkoła Ćwiczeń".
Turnieje i zawody sportowe,
Wycieczki ze Szkolnym Kołem Krajoznawczo – Turystycznym,
Patronujemy Miejscom Pamięci Narodowej, organizujemy zimowy Rajd Turystyczno – Historyczny na Przysłop „Śladami Partyzantów”,
Prowadzimy działalność we współpracy z Caritas,
A także wiele innych pomniejszych działań z inicjatywy uczniów.

      Wspieramy finansowo zdolnych i aktywnych uczniów. Jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w powiecie nowotarskim, limanowskim oraz jedna z dwóch w powiecie nowosądeckim,  uczestniczymy w programie Stypendialnym Fundacji Św. Mikołaja. Dzięki temu uczniowie otrzymują u nas stypendia (250 – 350 zł miesięcznie)  na rozwijanie swoich pasji, zainteresowań i zdolności. W czasie nauki zdalnej uczniowie otrzymali laptopy.
     W naszym liceum prężnie działa Samorząd Uczniowski. Uczniowie realizują różne projekty artystyczne, organizują dyskoteki, bale, w aktywny sposób uczestniczą w życiu liceum. Prowadzą tez lokalną telewizję "Żeromski TV", która nakręca okolicznościowe teledyski, wywiady itp. Od ubiegłego roku podjęto współpracę z profesjonalnym studiem nagrań SOVART ze Szczawnicy.
      Rokrocznie zdobywamy tytuł  Wiarygodnej Szkoły - poświadczający, że nasza szkoła jest w stanie zabezpieczyć właściwy poziom edukacyjny, wychowawczy i bezpieczeństwo swoim uczniom. Tytuł otrzymuje się na podstawie Edukacyjnej Wartości Dodanej (mierzy się ją u każdego ucznia na początku i końcu edukacji w liceum, jeśli nastąpił przyrost wiedzy u ucznia, wtedy wartość jest  dodatnia). Świadczy to o tym, że uczniowie naszego Liceum cały czas się rozwijają podnosząc swoje wyniki i kompetencje. Posiadamy tytuł „Szkoły z klasą”.
W latach 2012/2013 i 2013/2014 realizowaliśmy program Comenius Partnerskie Projekty Szkół we współpracy ze szkołami z Włoch, Bułgarii i Niemiec. W najbliższych latach planujemy nawiązać partnerskie współpracę z zagranicznymi szkołami.
 

 


Chcesz być dobrze wykształcony,
przyjdź do Pienińskiej Sorbony!