Dzień Bezpiecznego Internetu

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany był Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie na lekcjach informatyki przygotowywali prezentacje multimedialne nt. zagrożeń występujących w Internecie, ich zapobiegania oraz konsekwencji prawnych z tym związanych. Następnie, każdy przedstawiał wybrane fragmenty swojej pracy w grupach. Założeniem było zdobycie jak najwięcej informacji, aby ustrzec się przed zagrożeniami czyhającymi w Sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie od 2004 roku. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Chodzi głównie o to, by dzieci i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

Jacek Dusik