7.10.2019

Z wizytą do Hamburga…

udały się Panie Wójcik Elżbieta i Dudek Anna, by wspólnie z nauczycielami z Eidelstedtschule ustalić przebieg mobilności 10 naszych uczniów do Hamburga Podróż rozpoczęła się dosyć wcześnie, bo o trzeciej nad ranem wyjechałyśmy na lotnisko, by zdążyć na lot o 6.10, a o 8.00 już byłyśmy w Hamburgu. Tam czekał na nas Christian z karteczką ANIA und ELA, więc nie miałyśmy problemu z jego rozpoznaniem. Z lotniska pojechałyśmy prosto do szkoły, gdzie czekała na nas Henriette Jacobsen, dzięki której w ogóle możliwy jest nasz wyjazd projektowy. Jeszcze tylko szybka kawa i trzeba było zabrać sie do pracy. Wraz z Lucasem i Thomasem omówiliśmy tygodniowy program zajęć, spotkałyśmy się również z klasami obydwu nauczycieli, by pokrótce przedstawić im założenia naszego projektu. Po południu miałyśmy czas, by zwiedzić miasto i posmakować światowej kuchni, tym razem tajskiej (pychota…). Jeżdżąc tam i z powrotem do szkoły, do hotelu, do centrum, miałyśmy okazję rozpracować logistycznie transport po Hamburgu, więc mam nadzieję, że jak pojedziemy tam z uczniami, to się nie zgubimy. Drugi dzień wizyty zaowocował wyszukaniem noclegów dla grupy, załatwieniem biletów na przejazdy i dopracowaniem szczegółów programu zajęć. Jeszcze raz spotkaliśmy sie z uczniami. Tym razem z obiema klasami równocześnie. Młodzież entuzjastycznie odniosła się do naszego projektu i zgłosiło się ponad dwudziestu chętnych do współpracy. A po południu znowu zwiedzałyśmy Hamburg, tym razem dzielnicę portową, podróżowałyśmy statkiem i delektowałyśmy włoską kuchnią. A teraz kolej na was, uczniowie !