08.01.2014

Maciej Wiercioch z 3a w drugim etapie Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

W organizowanej już po raz siódmy Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH wystartowało  w tym roku dwóch uczniów z klasy 3a. Dziedziną, którą wybrali jest matematyka. W pierwszym etapie, polegającym na samodzielnym rozwiązywaniu zadań i przesłaniu rozwiązań do komisji w Krakowie,  Krzysztof  Berezicki zdobył 54 pkt. natomiast Maciej Wiercioch uzyskał aż  83 pkt. i przeszedł do drugiego etapu.

Dalsze eliminacje odbędą się na AGH 2. lutego. Życzymy Maćkowi dojścia do finału i zdobycia indeksu! Opiekunem naszych uczniów jest od lat prof. Ludwik Hebda.

Trzystopniowa ogólnopolska olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH", prowadzona od 2008 r., realizowana jest w zakresie czterech przedmiotów: matematyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii.

W każdej dziedzinie Olimpiada składa się z trójstopniowych zawodów: szkolnych, okręgowych i centralnych. Do kolejnego etapu kwalifikują się uczestnicy, którzy na danym etapie uzyskali 70% punktów możliwych do uzyskania na sprawdzianie umiejętności.

Olimpiada ma  na celu pogłębienie wiedzy z przedmiotów uwzględnianych przy rekrutacji na AGH, i to niekoniecznie tylko dla samych prymusów! Aby awansować do kolejnych etapów trzeba uzyskiwać 70% spośród możliwych do zdobycia na danym etapie punktów. Pierwszych dziesięciu najlepszych finalistów Olimpiady z zakresu każdego przedmiotu zostanie laureatami I stopnia, kolejnych dziesięciu laureatami II stopnia, a tych, którzy w finale uzyskają 70% punktów – laureatami III stopnia.