28.09.2017

Spływ pontonowy klasy 2b

W minioną środę (27.09.2017 r.) udaliśmy się na pierwszą wycieczkę klasową w nowym roku szkolnym. Było świetnie! Wyjechaliśmy z rana do Sromowiec, następnie przeszliśmy krótkie szkolenie. Wszyscy czekaliśmy podekscytowani, aż w końcu wskoczymy do pontonów. Pogoda dopisała, słońce grzało, a niebo było bez ani jednej chmurki. W dodatku wysoki poziom wody na Dunajcu zachęcał jeszcze bardziej. Spływ niestety nie pozostawił na nas suchej nitki. W pontonach super się bawiliśmy, a wysokie fale zapewniły ekstra rozrywkę! Wyszliśmy przemoczeni, ale zadowoleni. Niefortunnie większość z nas nie wzięła nic na przebranie, więc suszyliśmy się na słońcu oraz przy ognisku, które rozpalił nam ksiądz Stanisław Kłyś. Oczywiście później zajadaliśmy się kiełbaskami i chlebem, aby  zregenerać nadwątlone siły. Wszyscy porozmawialiśmy, pośmialiśmy się, a także cudownie spędziliśmy czas. Za nietypową, ale jakże udaną wycieczkę dziękujemy naszym opiekunom: p. Annie Dudek oraz ks. Stanisławowi.

Ilona Kotula 2B