29.03.2017

Niezwykla wyprawa do Amazonii

W poniedziałek 27. marca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I i II z podróżnikiem, Samuelem Kempskim, z firmy Trzask. W tym roku tematem prelekcji była Amazonia. Uczniowie mieli możliwość odbyć rejs po największej rzece świata, wyruszyć z maczetą przez wilgotne lasy deszczowe, przeżyć ulewę, dowiedzieć się, dlaczego tukany to niezawodne pogodynki, a mrówki to niebezpieczne i „bolesne” stworzenia, spędzić czas w indiańskiej wiosce, spróbować specjałów „amazońskiej kuchni”, sprawdzić, jak ostre są zęby piranii …     Jak co roku pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli możliwość przeżyć fascynującą przygodę. Pasji podróżowania towarzyszyły liczne, niepowtarzalne zdjęcia, rekwizyty i ciekawski z miejsc, które odwiedził podróżnik.

Zdobyta wiedza na temat walorów przyrodniczych i kulturowych regionu na pewno przyda się nie tylko na lekcjach geografii, a może też zainspiruje słuchaczy do własnych eskapad…

Wanda Mikołajczyk, nauczyciel geografii