28.11.2013

O kriogenice w uniwersyteckim laboratorium

12. listopada klasa II a i III gimnazjum miały okazję przenieść się ze szkolnej ławki do akademickiej auli. Uczniowie udali się na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wzięli udział w pokazach  kriogenicznych. Pokazy składały się z wykładu na temat historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki oraz szeregu doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach.

Po pokazach  młodzież dziarsko pomaszerowała do teatru  Bagatela na spektakl "Szalone nożyczki". To pierwsze w Polsce interaktywne przedstawienie, w którym przebieg akcji zależy w dużej mierze od publiczności przypadło wszystkim do gustu. Po spektaklu młodzież z opiekunami wróciła do Krościenka.

Urszula Waksmundzka

Fotorelacja z wycieczki.