10.03.2017

Marek Kwak w kl. 1a Szachowym Arcymistrzem Szkoły!

Dzisiaj w czytelni licznie (14 osób) zgromadzili się miłośnicy "królewskiej gry", aby zawalczyć o tytuł szachowego arcymistrza, mistrza i wicemistrza szkoły.  Reprezentanci z klas pierwszych i trzecich rozegrali pięć rund w systemie szwajcarskim. Każda z nich budziła spore emocje i rosnące napięcie, kto tym razem zdobędzie tytuł arcymistrza. Bezkonkurencyjnym szachistą okazał się Marek Kwak, który wygrał wszystkie partie. Cieszy liczny udział pierwszoklasistów, w nich nadzieja, że czasy, w których byliśmy szachową potęgą nie należą do minionych. Respekt wśród chłopców budziły partie rozgrywane z Dominiką Oleksy z kl. 1b, jedyną reprezentantką dziewcząt.

Wszyscy zawodnicy mogą czuć się zwycięzcami, bo liczą się nie tylko miejsca, ale pozytywne emocje wywołane tą najstarszą grą strategiczną świata. Zapraszamy na przerwach wszystkich uczniów do rozgrywania w czytelni lub bibliotece prywatnych partii.

A oto wyniki turnieju:

1. miejsce Marek Kwak            - Szachowy Arcymistrz Szkoły,