12.01.2017

Międzyszkolny Konkurs Literacki "Do zaczytania jeden krok..." rozstrzygnięty!

Jak uzależniłam/łem się od… czytania. Opowiedz swoją historię. Może Twoje doświadczenia pomogą innym odkryć w sobie apetyt na czytanie. Tak brzmiał podtytuł ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przez bibliotekę szkolną konkursu. Jego uczestnicy mieli na jednej stronie a4 napisać, jak doszło do tego, że przeszli ze strony nieczytających na stronę miłośników czytania. Komisja w składzie: prof. Jadwiga Wolska, Antonina Morawczyńska i Elżbieta Wójcik miała ciężki orzech do zgryzienia, gdyż osiem prac, które wpłynęły na konkurs z czterech szkół: naszego Liceum oraz Publicznych Gimnazjów z Krościenka i Szczawnicy oraz VI MCE w Krościenku, prezentowały wysoki i wyrównany poziom. Przedstawiamy poniżej wyniki prac komisji:

1. miejsce Katarzyna Cepuch LO Krościenko
2. miejsce Karolina Salamon Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D. „Wtulona w ramiona mamy”
3. Karolina Bańkosz Publiczne Gimnazjum ks. Józefa Tischnera w Szczawnicy  "Książka - to coś więcej, niż kartki papieru"
4. Anna Sinkiewicz VI MCE w Krościenku n. D. "Od ciemności krótkich opowiadań do blasku książek",

Wyróżnienia otrzymują:

Kamila Głuc Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D. "Lubię opowiadać wszystkim, którzy chcą mnie słuchać",
Magdalena Kordeczka Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D. "Na początku sądziłam, że to trochę nudne"
Iwona Gołdyn Publiczne Gimnazjum ks. Józefa Tischnera w Szczawnicy "Był czas… ",
Karolina Osowska Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D. "Wolę poczytać książkę niż pooglądać film".

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy czytelniczej pasji.