14.12.2016

Produkuję bez odpadów - ostatnia lekcja w "Parku"

Klasy trzecie uczestniczyły w miesiącu grudniu w kolejnych zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracowników Pienińskiego Parku Narodowego. Tym samym zakończyły trzyletni cykl edukacji ekologicznej na poziomie szkoły średniej. Działania edukacyjne, skierowane do uczniów i nauczycieli szkół regionu pienińskiego są jednym z elementów realizowanego w Pienińskim Parku Narodowym projektu „Natura w mozaice – ochrona gatunków i siedlisk w obszarze „Pieniny” – LIFE Pieniny PL". Projekt ten jest kontynuacją realizowanego wcześniej programu edukacji środowiskowej PPN, realizowanego od szkoły podstawowej, do ostatniego etapu edukacji.
    Tym razem uczniowie przypomnieli sobie wiadomości realizowane na lekcjach biologii oraz przyrody dotyczące m.in. obiegu materii w przyrodzie, roli konsumentów, producentów i reducentów oraz miejsca człowieka w tym schemacie. Wspólnie zastanawiali się, jak we współczesnym świecie i przy współczesnym konsumpcyjnym podejściu do życia, ograniczyć zgubny wpływ coraz to bardziej rosnących ilości śmieci na Ziemi. Jedno jest pewne, po tych zajęciach inaczej spojrzymy na narastający wokół nas „śmieciowy” problem.

Elżbieta Wójcik