6.12.2016

Mikołajki dla Mukoludków

W sobotę 3. grudnia uczniowie naszej szkoły kwestowali pod sklepami w Krościenku i Szczawnicy, aby zebrać słodycze i fundusze na przygotowanie paczek mikołajkowych dla dzieci chorych na mukowiscydozę. Akcja Mikołajki dla Mukoludków odbyła się również na terenie szkoły, w ramach której zbieraliśmy słodkości dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Zebrane dary są w trakcie rozdysponowania, część z nich trafi do podopiecznych fundacji przebywających na oddziale w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, a pozostałe dary zostaną sukcesywnie rozdane bezpośrednio lub dostarczone przesyłkami pocztowymi dla najbardziej potrzebujących chorych na mukowiscydozę. Cieszy fakt, że tak wielu wolontariuszy włączyło się w tę akcję poświęcając swój czas i dobre serce. DZIĘKUJEMY.

Angelika Ćwiertniewicz