21.09.2016

Justyna Węglarz zwycięża w I Memoriale Szachowym im. Zdzisława Soliwody

Dnia 21. września 2016 r na sali gimnastycznej naszego Liceum odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ośrodka "Pieniny" w Szachach  I Memoriał Szachowy im. Zdzisława Soliwody. Adresatami turnieju byli uczniowie szkół średnich i dorośli.

W zawodach wzięli udział reprezentanci następujących szkół: Pienińskiej Szkoły Zawodowej w Szczawnicy, Zespołu Placówek Oświatowych w Niedzicy, Zespołu Szkół i Placówek w Krościenku oraz naszego Liceum. W sportowej atmosferze szachowe boje toczyło aż 43 zawodników. Podajemy wyniki naszych reprezentantów.

W kategorii dziewcząt:

1. miejsce  zajęła Justyna Węglarz z klasy 2b. Gratulujemy!

W kategorii chłopców:

3. miejsce zajął Paweł Grywalski z kl. 1b, Gratulujemy!

5. miejsce wywalczył Filip Zachwieja z klasy 1a.

9. miejsce przypadło Michałowi Cepuchowi z klasy 3a.

W turnieju uczestniczyli takżew swoich kategoriach seniorzy i studenci.

Zwycięzcom nagrody oraz medale, ufundowane przez pana Edwarda Kordasa z firmy "Etna" ze Szczawnicy, wręczali zaproszeni goście: wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, pan Władysław Tylka, wójt Krościenka, pan Janusz Dyda, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury, pan Tadeusz Watycha, dyrektor Liceum Ogólnikształcącego w Krościenku, pan Robert Dębski oraz pani Bożena Soliwoda.

Opracowała Urszula Malinowska