8.09.2016

Niecodzienny wolontariat

4. września już o godzinie 5.45 – my wolontariusze  - zebraliśmy się na rynku w Krościenku. Pomimo niewyspania, bardzo zimnego poranku wyruszyliśmy do Zakopanego, by z uśmiechem na twarzy i z determinacją pomagać podczas I Ogólnopolskiego „Biegu po oddech”. Celem całej imprezy było budowanie świadomości chorych na mukowiscydozę oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym biegania, w codziennej fizjoterapii chorych na mukowiscydozę, oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.

Całkowity dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. W czasie trwania biegu, na Placu Niepodległości odbywał się piknik rodzinny. Nasz wolontariat zajmował się sprzedawaniem zebranych (również w naszej szkole) zabawek, kwestą do puszek, dmuchaniem, modelowaniem i rozdawaniem balonów oraz organizacją różnych zabaw, przy których bawiły się wyśmienicie nie tylko najmłodsze pociechy, ale też i my.   Zajmowaliśmy się również malowaniem twarzy dzieci, tych małych i dużych (mowa tu o naszej "Pani motylek" - Pani Angelice Ćwiertniewicz).  Cały dzień uważamy za bardzo udany i ciekawy. Cieszymy się, że mogliśmy swoją pomocą wesprzeć tak wspaniałe wydarzenie. W podziękowaniu, każdy z wolontariuszy otrzymał medal upamiętniający to wydarzenie. Warto pomagać!
Grupa wolontariuszy.