1.09.2016

Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017

Zgromadzeni dzisiaj, na zalanym promieniami słonecznymi podwórku szkolnym, uczniowie i nauczyciele zostali serdecznie powitani przez pana dyrektora, Roberta Dębskiego. W swoim krótkim przemówieniu życzył on wszystkim zebranym, w rozpoczynającym się nowym Roku Szkolnym 2016/2017, realizacji marzeń naukowych i nie tylko.

Następnie głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Rafał Kozielec. Przypomniał, że wszyscy uczniowie tworzą społeczność szkolną i mają realny wpływ na to, co będzie się działo w naszym Liceum. Nawiązał także do przypadającej dziś 77. rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej. Dopełnieniem tego było złożenie kwiatów przez delegację szkoły, wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum im. ks. Józefa Tischnera, na szczawnickim cmentarzu na mogile żołnierzy AK. Przypomnijmy, że jest ona otoczona troską przez szkoły patronackie, w tym nasze Liceum.