15.06.2016

Budujące spotkanie po latach

Dnia 9. czerwca w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość. Członkowie Samorządu Uczniowskiego mieli przyjemność gościć swoich starszych kolegów, którzy zdawali maturę zaledwie... 60 lat temu. Niezwykłe wzruszenie ogarnęło wszystkich, gdy nagle od strony budynku Sióstr pojawił się mały pochód z transparentem "60 lat od matury". Na czele, z gitarą, szedł inicjator całego przedsięwzięcia, ksiądz Stanisław Pietrzak, zagrzewając swoich kolegów do śpiewu. Wraz ze swoimi uczniami na spotkanie przybyła wychowawczyni klasy, pani Maria Gabryś. W sumie 9. absolwentów stanęło do pamiątkowego zdjęcia w tym samym miejscu, w którym zostali uwiecznieni na spotkaniu w 10. rocznicę matury.

"To zestawienie jest świetne, bo uzmysławia, co się z nami dzieje i na jakim etapie jesteśmy. Już sobie wyobrażam, jak będziemy wyglądać za kolejne pięćdziesiąt lat, gdy się spotkamy. :-)" Napisał potem ks. Stan.

Relację ze spotkania oczami jednej z uczestniczek możecie znaleźć tutaj: