2.06.2016

Tej wiosny stypendia w Żeromskim bardzo urosły…!

Na uczniów naszej szkoły zawsze można liczyć. Po raz kolejny w tym roku szkolnym wolontariusze z Żeromskiego brali udział w corocznej akcji Fundacji Świętego Mikołaja: „Wiosną Stypendia Rosną”. Więcej na : https://stypendia.mikolaj.org.pl/

Wraz z księdzem Januszem Pabianem postaraliśmy się o zgodę naszej Tarnowskiej Kurii na zbiórkę w parafiach Dekanatu Krościeńskiego. Niemal wszyscy proboszczowie byli przychylni naszej akcji i z wyprzedzeniem poinformowali swoich parafian o fakcie zbierania przez młodzież Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n. D. pieniędzy z przeznaczeniem na stypendia dla uczniów swojej szkoły. Odzew był bardzo duży, w tym roku pobiliśmy rekord zbiórki, uzyskując łączną kwotę 4884,05 .
Zbiórka była prowadzona po mszach św. przed wyjściem z kościoła w następujących parafiach: Krościenko n. D., Tylmanowa, Ochotnica Dolna, Ochotnica Górna, Sromowce, Grywałd, Szlachtowa – Jaworki.

Serdecznie dziękujemy proboszczom za wsparcie naszej akcji. Uczniami naszego liceum są właśnie uczniowie z okolicznych miejscowości i to dla nich są przeznaczane środki na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych społecznie uczniów. O kolejne stypendia będzie można ubiegać się we wrześniu, przy czym u uczniów klas pierwszych pod uwagę bierze się osiągnięcia i stopień zaangażowania społecznego w III klasie gimnazjum.

Warto dodać, że jesteśmy jedyną szkołą średnią w powiecie nowotarskim, która posiada Fundusz Stypendialny Św. Mikołaja i tylko u nas można takie stypendium uzyskać. Wszelkie informacje znajdują się na stronie Fundacji Św. Mikołaja a także na stronie naszego liceum pod zakładką Stypendia Świętego Mikołaja.
    Na koniec składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom z klas: Ia, Ib, IIa i IIb. Wykazaliście się dużą odpowiedzialnością, ale też i determinacją, bo niektórzy musieli wstać w niedzielę bardzo wcześnie na poranną mszę…, inni zbierali w deszczu a jeszcze inni musieli wybrać się na mszę do sąsiedniego kościoła. Jeszcze raz wielkie dzięki w imieniu moim i przyszłych stypendystów.

Elżbieta Wójcik, koordynator akcji