25.04.2016

Mała akcja "sprzątania świata" z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi

21. kwietnia, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Ziemi, grupa uczniów z klas I i II pod opieką nauczycieli: Urszuli Waksmundzkiej i Renaty Bandyk udała się na małą akcję „sprzątania świata”. Każde działania na rzecz środowiska powinny zaczynać się od działań lokalnych, dlatego też wzorem lat ubiegłych oczyszczaliśmy teren wzdłuż Dunajca - od pola namiotowego do ul. Leśnej. Większość naszych uczniów maszerowała ochoczo z workami na śmieci zarówno niesegregowane jak i te do segregacji tworzyw sztucznych i szkła. Pogoda nam sprzyjała, mimo chłodnego wiatru dzień był wyjątkowo słoneczny. Po skończonej akcji worki pełne śmieci zostawiliśmy w umówionym miejscu, skąd miały zostać zabrane przez pracowników Zakładu Komunalnego w Krościenku.

Urszula Waksmundzka