13.04.2016

Nasi uczniowie na warsztatach językowych  Little Britain w Krakowie

Little Britain to "mała Brytania", choć wszyscy przecież wiemy, że jest Wielka! Wielość i różnorodność akcentów była tematem pierwszej części warsztatów, kiedy Richie, choć rodem z Irlandii opowiadał nam o czterech najbardziej znanych dialektach brytyjskich: scouse, geordie i słynnym Cockney. (Krótką lekcję prezentujemy poniżej). Nikt z nas by się nie spodziewał, że Ozzi Osbourne, heavymetalowy król sceny z zespołu Black Sabath w rozmowie brzmi tak sennie, bo mówi w .... brummies. To mnogość odmian angielskiego świadczy o jego wielkości.

Niemała była też zabawa, kiedy Richie & Kaidar przedstawiali nam skecze Monty Pythona. Specyficzny angielski humor poparty rewelacyjną grą aktorską rozbawił wszystkich do łez. Interaktywne zadania aktorskie dały nam przedsmak tego, jak wyglądałyby warsztaty teatralne z tymi energicznymi młodymi ludźmi.

W związku z tym w szkole chcielibyśmy zorganizować tygodniowy kurs DRAMA IN ENGLISH - 40 godzin pracy z nauczycielem native speakerem i zarazem aktorem. Nowatorskość kursu dodatkowo polegałby na tym, że po zakończeniu, grupa miałaby szansę wystąpić w przedstawieniu przed większą publicznością w ciągu roku szkolnego. Wyjazdy na kursy językowe w Wielkiej Brytanii są bardzo drogie, a dodatkowo wielu rodziców może się obawiać o bezpieczeństwo dzieci. Tymczasem w dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest na wagę złota. Angielski to dla każdego ucznia świetna inwestycja. I wspaniała zabawa dla tych, którzy część wakacji spędzają w domu. Planowany termin kursu 22-27 sierpnia 2016 r. Zainteresowanych proszę o kontakt.
Anna Dudek