7.04.2016

Bierzemy udział w akcji charytatywnej "Mały bucik dla czarnego Brata"

Mały bucik dla czarnego Brata to  misyjny projekt polegający na zbiórce butów nowych lub używanych, ale czystych i w dobrym stanie dla dzieci w Kamerunie, Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie.

Afrykańskie dzieci w większości misyjnych krajów, gdzie pracują nasi misjonarze często przez całe swoje dzieciństwo nie miały na nogach choćby najzwyklejszych bucików.  Wyjątkiem są jedynie plastikowe klapki, które bardziej zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom, a które często są noszone pomimo dziurawych podeszw, powiązane drutem.

Koordynatorami zbiórki w naszej szkole są: Szkolne Koło Caritas, pani pedagog Małgorzata Wójcik-Forszpaniak i ks. Janusz Pabian. Akcja trwa do 22 kwietnia 2016 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.misje.diecezja.tarnow.pl/aktualnosci,122.html lub na facebook’u: misje.tarnow.

Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo dziękuję.

ks. Janusz Pabian

Akcja plakatowa w naszej szkole.