27.02.2016

Aleksandra Lewoniec mistrzynią powiatu w narciarstwie alpejskim

Eliminacje w ramach Licealiady Powiatu Nowotarskiego w narciarstwie alpejskim odbyły się 25. lutego na stoku narciarskim Czorsztyn-ski w Kluszkowcach. Naszą szkołę reprezentowało 3 zawodników: Aleksandra Lewoniec z klasy 1a, Filip Nowak z klasy 2a i Michał Wolski z klasy 3b.

Najlepiej spisała się Ola, która z 1. miejsca z czasem dwóch przejazdów 0:56,81 uzyskała awans do zawodów wojewódzkich. Wynik z kwalifikacją do wyższego szczebla uzyskał również Filip Nowak, który z czasem 0:54,82 zajął 6. miejsce ze stratą do najlepszego zawodnika 0:2,01. Michał ostatecznie uplasował się na 27 pozycji z czasem 1:08,83.

Drużynowo zajęliśmy 3 miejsce zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.

W zawodach brało udział ponad 60 zawodników z 8 szkół. Zawody wojewódzkie odbędą się 10 marca również w Kluszkowcach.

Jacek Dusik

Fotorelacja z zawodów.