15.12.2015

Adwentowe kalendarze wśród książek...

Nauka języka obcego, to nie tylko poznawanie zwrotów i reguł gramatycznych, ale również zaznajamianie się z kulturą danego kraju, obyczajami jego mieszkańców i zwyczajami świątecznymi. Wiele obrzędów bożonarodzeniowych przywędrowało z Niemiec do Polski, między innymi zwyczaj ubierania choinki. Od kilkunastu lat polskie dzieci fascynują się również nowym obyczajem adwentowym, który polega na własnoręcznym wykonywaniu (choć najczęściej kończy się na kupowaniu) kalendarza adwentowego. Uczniowie klasy II A oraz II B postanowili na lekcjach języka niemieckiego przygotować takie właśnie kalendarze. Ich pomysłowość zaskoczyła panią profesor Wójcik, dlatego postanowiliśmy pokazać te prace pozostałym uczniom. Wystawa znajduje się w bibliotece szkolnej. Na pochwałę zasługują: kreatywność uczniów, estetyka wykonania i umiejętność dobrania odpowiednich sentencji w języku niemieckim. To prace na szóstki! Zapraszamy do biblioteki, może trafi się komuś jakaś słodka niespodzianka?

Fotogaleria.