18.12.2014

"Moja droga do dyplomacji" - spotkanie z panią Ellen Germain, konsulem generalnym USA w Krakowie

W środę, 17 grudnia, w PWSZ w Nowym Targu miało miejsce spotkanie z panią Ellen Germain, konsulem z Krakowa. Uczestniczyli w nim także uczniowie z naszego  liceum i prywatnego gimnazjum.

"Ellen Germain pochodzi z Nowego Jorku. Studiowała filologię angielską i informatykę w znakomitych amerykańskich uniwersytetach: Stanford, Columbia i Cambridge. Po ukończeniu studiów pracowała jako programista i dziennikarka. Te, z pozoru odległe od siebie, dziedziny wiedzy stały się początkiem drogi do służby w dyplomacji Stanów Zjednoczonych.

[...] Najważniejszym punktem programu było jednak wystąpienie Pani Konsul, która opowiedziała licznie zgromadzonej młodzieży o swojej drodze do dyplomacji, a także o kulisach pracy konsula i swoich wrażeniach z pobytu w Krakowie i Małopolsce. Szczególną uwagę Ellen Germain  zwróciła na rolę marzeń i pasji, które prowadzą do realizacji najważniejszych życiowych celów. Podkreśliła również niezbędną w dzisiejszym świecie odwagę dokonywania zmian i poszukiwania nowych życiowych dróg. Spotkania ze studentami i uczniami dopełniły stawiane przez nich pytania oraz świąteczne życzenia [...]".

źródło: http://www.ppwsz.edu.pl/my-road-to-diplomacy.html