5.11.2014

Ślubowanie klas pierwszych

    Wczoraj na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu narodowego hymnu, usłyszeliśmy ładnie zaśpiewaną przez uczniów klas drugich żakowską pieśni, Gaudeamus igitur.  Przy okazji przypomniano, jak wyglądały obyczaje związane z przyjmowaniem nowych członków w krąg studenckiej społeczności. Po wystąpieniu pani dyrektor oraz przewodniczącego S.R.U. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Wyprowadzenie sztandaru zakończyło część oficjalną .

    Potem było już tylko straszno, ale i wesoło, bowiem dla uczniów z klas pierwszych przygotowano bogaty program otrzęsin, który poprzedziło pojawienia się tajemniczego kota (oczywiście wyciągniętego z... worka). Pierwsza z ocenianych przez szanowne jury konkurencji polegała na atrakcyjnym zaprezentowaniu publiczności, uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami. Następnie sprawdzano znajomości swoich podopiecznych przez wychowawców. Odpowiadali oni na trudne pytania oraz mieli rozpoznać, który z uczniów z ich klasy znajduje się na zaprezentowanych fotografiach. Kolejne zadanie polegało na piciu mleka na czas, co, jak wiemy, jest codzienną czynnością "kotów". Otrzęsiny zakończyło bezbolesne ucinanie kocich ogonów,  nagrodzone płytami z "kocią muzyką". 

Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas drugich wraz z wychowawcami oraz Szkolną Radę Uczniowską wraz z opiekunem.

 Fotorelacja