Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego „Przyroda w objęciach zimy”

„Niebo błękitniało, niebo owdowiało,

Owdowiały błękit białym śniegiem spadł,

Co się nagle stało, że tak biało, biało,

Pod nogami mymi zaszeleścił świat?

Włożę lisią czapę, przypnę lisi ogon,

Zmylę wszystkie ślady, zmiotę śnieżny kurz,

Pójdę sobie drogą, pójdę bez nikogo

I do ciebie nigdy nie powrócę już.”

Jan Brzechwa, „Zima”

Choć krótka w tym roku, to momentami intensywnie biała – ZIMA, była motywem konkursu fotograficznego w naszej szkole. Celem konkursu była aktywizacja uczniów, aby pomimo czasami ponurej aury wyjść z domu i spróbować uchwycić piękno przyrody, która nas otacza. Komisja w składzie: Aneta Mikołajczyk-Kurzeja, Barbara Szczepaniak oraz Dominik Potaśnik mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ do konkursu zgłoszono 100 zdjęć. Wybór nie był łatwy, ale ostateczne wyniki prezentują się następująco:

I miejsce: Monika Gabryś z klasy 2b

II miejsce: Anita Wolska z klasy 2b oraz Julia Dłubacz z klasy 3b

III miejsce: Karolina Cichoń z klasy 4a

Wyróżnienia: Amelia Niemiec z klasy 2b, Anna Chrobak z klasy 3b, Szymon Porębski z klasy 1a, Wiktoria Kozłecki z klasy 1b

Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się podczas najbliższej szkolnej akademii. Zwycięzcom składam serdeczne gratulacje. Dziękuję wszystkim uczestnikom za tak liczny udział i zachęcam do startowania w kolejnych konkursach fotograficznych. Zdjęcia w kolejności zajmowanych miejsc znajdują się w galerii.

D. P.