27.09.2022

Spotkanie z niezwykłym człowiekiem

W ramach naszego projektu Matura to nie bzdura, udało nam się zaprosić do szkoły znanego aktora teatralnego, telewizyjnego i filmowego, Pana Jerzego Pala. Słowo „udało się” ma tutaj duże znaczenie, ponieważ Pan Jerzy należy do osób niezwykle zapracowanych i nie jest łatwo się z nim umówić na spotkanie. Oprócz tego, że jest aktorem teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, angażuje się w realizację licznych projektów związanych z kulturą, a także pełni różnego rodzaju funkcje społeczne i stoi na czele kilku organizacji i stowarzyszeń. Podczas spotkania aktor udzielił odpowiedzi na kilka pytań, a następnie pokazał nam fragmenty swojego dorobku artystycznego.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak wyglądała ścieżka zawodowa aktora, począwszy od studiów na Wydziale Aktorskim przy studium aktorskim Teatru Wybrzeże w Gdańsku, poprzez kolejne angaże w teatrach w Łodzi, Kaliszu i Krakowie, aż po dzień obecny, czyli teatr w Tarnowie. Pan Jerzy opowiedział również o licznych projektach, których był pomysłodawcą i realizatorem, a także o swojej działalności społecznej jako radny Dzielnicy Podgórze w Krakowie. Okazało się, że wiele osób znało już wcześniej twarz Pana Jerzego Pala, albowiem grał on w licznych serialach oraz filmach, a także w reklamach znanych produktów, o czym mogliśmy się przekonać, oglądając fragmenty nagrań.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję, że stała się ona zachętą do utworzenia w szkole Kółka Teatralnego. Kto wie, może są wśród naszych uczniów kolejne sławy…?

Elżbieta Wójcik

Fotorelacja