23.05.2022

Co to jest hejt i jak na niego reagować?

Co to jest hejt i jak na niego reagować? Jakie zagrożenia czyhają na młodych ludzi w czasach, kiedy tak trudno chronić swoją tożsamość? Na te i wiele innych pytań, odpowiedź usłyszeliśmy podczas spotkania z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, panią Marzeną Kunat. Spotkanie odbyło się 20 maja 2022r i zostało zorganizowane przez wychowawcę klasy 1b, panią Anettę Michałczak.

Poruszony został również temat odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież została zapoznana z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich dotyczących przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Pani funkcjonariusz nawiązała również do tematu środków uzależniających - używek, środków odurzających – bardzo obrazowo przedstawiła, jak łatwo jest uzależnić się od nich oraz czym grozi ich posiadanie, stosowanie lub rozpowszechnianie.

Dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D. było to jedno z wielu działań profilaktyczno-wychowawczych prowadzonych przez Szkołę. Zajęcia te cieszą się dużą popularnością. Warto o zagrożeniach i ich konsekwencjach pamiętać, zwłaszcza wtedy, gdy stajemy w sytuacji wyboru i gdy ten niewłaściwy, może mieć dla nas niezbyt szczęśliwy finał.

AM

Fotorelacja