Dzień Świętego Patryka

Dnia 17 marca obchodzimy dzień świętego Patryka, patrona Irlandii. Od samego poranka mogliśmy poczuć wspaniały nastrój tego wydarzenia mijając oryginalne dekoracje i plakaty, spożywając ciasta, ciasteczka, galaretki czy cukierki. Odbył się także konkurs, podczas którego recytowano poezję irlandzką i losowanie czterolistnej koniczyny. Malowano też koniczynki i stylizowano na elfy, a pozyskane środki przeznaczone zostaną na pomoc dla Ukrainy. Jednak wszystko to nie byłoby możliwe bez zaangażowanych w to osób,które chciały nam umilić ten dzień. Specjalne podziękowania należą się fundatorom nagród konkursu recytatorskiego: Wydawnictwu Express Publishing i Fundacji Polsko Irlandzkiej oraz komisji konkursowej w składzie: Pani Wicedyrektor Elżbieta Wójcik, Pani Anna Dudek, Pani Anetta Michałczak i Pani Anecie Mikołajczyk- Kurzei za pomoc w przygotowaniu dyplomów. Wiele zawdzięczamy też Pani Małgorzacie Forszpaniak- Wójcik, która podarowała elementy dekoracyjne i Andżelice Knutelskiej, Annie Chrobak, Annie Ciesielce, Zuzannie Stopiak, Natali Gabryś, Wiktorii Walkosz, które zajęły się plakatami. Słodkie poczęstunki przygotowała: Zuza Czerwińska, Anna Chrobak, Justyna Rusnak. Swój udział w tym święcie miała również Natalia Gabryś, która malowała koniczynki oraz stylizująca na elfy Olga Kowalska i Amelia Palica. Obsługą stanowiska z poczęstunkami zajęły się: Zuzanna Czerwińska, Ewelina Kołek, Andżelika Knutelska i Anna Ciesielka, Justyna Pierwoła, Natalia Ciesielka, Otylia Plewa, Anna Chrobak,Zuzanna Biel i Maria Berezicka. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego, w którym następujące miejsca zajęli: pierwsze miejsce- Marta Wyrostek z 2b, drugie miejsce- Christopher Chlipała z 1b oraz trzecie miejsce Anna Chrobak z 1b. Wyróżnieni zostali: Julia Dłubacz z 1b, Justyna Kęska z 3a i Justyna Rusnak z 3a. Zwycięzcami losowania czterolistnej koniczyny zostali uczniowie klasy 3c: Mariola Krężel, Natalia Borzęcka, Karolina Bańkosz i Krzysztof Zaziąbło. Podziękowania powinny też trafić do wszystkich nauczycieli za wyrozumiałość i wspólną zabawę oraz całej społeczności szkolnej za przyłączenie się do zabawy i hojne wsparcie, dzięki któremu zebraliśmy 320 złoty. Mam ogromną nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli obchodzić to święto w równie wspaniały sposób.

Lena Wójcik 1b