24.04.2014

Jednych serdecznie witano, gdy inni żegnali się z naszą szkołą

Dzień Otwarty w naszym liceum zbiegł się z tradycyjnym pożegnaniem klas trzecich. Każda z klas w kilkunastominutowym programie żegnała się ze szkołą "na wesoło". I tak klasa 3a przypomniała, jak wyglądały różne sytuacje ilustrując je odpowiednio dobranymi fragmentami piosenek. Klasa trzecia "Be"  zamieniła się w stadko potulnych baranków prowadzonych przez sympatycznego bacę. Natomiast uczniowie z klasy trzeciej "c" odegrali scenkę sądu (d)ostatecznego, na którym w rozstrzygano: piekło czy niebo dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Po tak mocnej porcji wrażeń gimnazjaliści z klas trzecich mieli okazję zapoznania się z bazą  dydaktyczną szkoły, mogli zobaczyć, jak wygląda życie w ulu (na wesoło),  dowiedzieć się o właściwościach fali elektromagnetycznej, uczestniczyć w ciekawej prezentacji chemicznej oraz spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Dniowi otwartemu towarzyszyły wystawy:  prac przygotowanych metodą projektu na lekcjach historii oraz z przebiegu wymiany międzynarodowej uczniów w ramach projektu Comenius.