2.10.2020

„Akademia młodego turysty na Podhalu”

W dniu 30. września 2020 r. uczniowie klasy 1a oraz członkowie SKKT wzięli udział w szkoleniu przeprowadzonym przez ratowników GOPR w ramach projektu: „Akademia młodego turysty na Podhalu”. Uczniowie naszej szkoły poznali walory i zagrożenia terenów górskich. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się podczas górskich wycieczek oraz jak zaplanować i przygotować wycieczkę górską, m. in. co powinien zawierać plecak, który zabieramy w góry. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez ratowników. Poznali również zasady udzielania I pomocy w nawiązaniu do konkretnych zdarzeń, z którymi spotykają się na co dzień ratownicy. Życzymy wszystkim naszym uczniom przyjemnych i bezpiecznych wędrówek po górskich szlakach.

Opiekun SKKT
Marta Rychtarczyk