5.06.2020

„Szczęśliwej drogi już czas”- pożegnanie tegorocznych maturzystów

 Na ten moment czekaliśmy z utęsknieniem. Piątego czerwca, z ponad miesięcznym opóźnieniem otrzymaliśmy namacalne dowody na to, że jesteśmy już absolwentami Liceum im. Stefana Żeromskiego. 

Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa nie tylko ze względu na czas oczekiwania na nią, ale i na miejsce, w którym się ona odbyła. Żeby zapewnić nam maksymalne bezpieczeństwo została ona zorganizowana w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. Musieliśmy przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących dystansu społecznego. Przed wejściem do kościoła obowiązkowo dezynfekowaliśmy ręce, obowiązywały nas również maseczki oraz co najmniej dwumetrowy dystans. Nauczyciele wręczali nam nagrody w jednorazowych rękawiczkach.
Tradycyjnie, na początku uczestniczyliśmy we Mszy świętej sprawowanej przez naszego katechetę ks. Stanisława Kłysia. W trakcie części oficjalnej wychowawcy wspólnie z Panem Dyrektorem Robertem Dębskim nagrodzili absolwentów za wysokie wyniki w nauce, pracę na rzecz klasy i szkoły oraz reprezentowanie naszego liceum na różnych zawodach sportowych. Bardzo podniosłym momentem było uhonorowanie tytułem „ Primus Inter Pares”, po raz pierwszy w historii LO, dwóch absolwentek - Julii Zborowskiej oraz Sylwii Ptak. Najbardziej wyczekaliśmy wręczenia „Medali Żeromskiego” za rozmaite osiągnięcia, nie tylko te związane z nauką.
Teraz z niecierpliwością czekamy na maturę, która rozpocznie się w poniedziałek 8 czerwca. Wiemy już, że nie będą to zwykłe egzaminy. W tym roku, ze względu na pandemię będą obowiązywały nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Przed wejściem do budynku zostaną umieszczone pojemniki z płynem dezynfekcyjnym i będziemy mieli mierzoną temperaturę. Wiemy też, że będziemy wpuszczani do szkoły w odstępach czasowych. Podczas przemieszczania się po korytarzach będziemy musieli zasłaniać nos i usta . Trzymajcie za nas kciuki.


wb

Fotorelacja