Ach co to był za bal...

20.01.2020

Szampańska zabawa do białego rana – studniówka maturzystów Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Krościenku n.D.

 Studniówka, to ważne wydarzenie wpisane na stałe w kalendarz każdego maturzysty. Jest to również ostatni moment, by oddać się beztroskiej zabawie, przed czekającym nas w maju egzaminem maturalnym. W sobotę, 18 stycznia w pensjonacie „ Perła Pienin" w Grywałdzie, odbyła się nasza studniówka. 

Jak nakazuje tradycja, rozpoczęła się ona uroczystym polonezem. Jest to najważniejszy i najbardziej podniosły moment tej nocy. Dzięki trwającym od tygodni próbom, nasz taniec wyszedł rewelacyjnie! Bal maturalny, to doskonała okazja, by podziękować wychowawcom i nauczycielom, dzięki którym zaszliśmy tak daleko. Wyrazem naszej wdzięczności stały się piękne, czerwone róże. Studniówkę uroczyście otworzył Dyrektor naszego liceum Pan Robert Dębski. Nie mogło zabraknąć oczywiście toastu wzniesionego za pomyślność majowych egzaminów.
Przygotowany pod kierownictwem naszych wychowawczyń - Pani Elżbiety Wójcik oraz Pani Wandy Mikołajczyk program artystyczny, oparty był na II części „Dziadów” Adama Mickiewicza i przedstawiał w sposób humorystyczny szkolne realia. Tego wieczoru każdy mógł dowiedzieć się czegoś o sobie. Guślarz wzywał dusze belfrów w porządku alfabetycznym, a strwożeni maturzyści wymieniali ich przewinienia. Uśmiech na twarzach publiczności wzbudził występ Łukasza, który zaśpiewał piosenkę „Gdybym był prymusem”, na melodię utworu „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu”, natomiast Karolina zaśpiewała „błagalną” piosenkę pt. „Naucz mnie”, której słowa, będące parafrazą piosenki w wykonaniu Kaliny Jędrusik, skierowane były do nauczyciela matematyki. Prawdziwym hitem stała się piosenka „Ona by tak chciała być w Żeromskim” napisana przez Marysię i Iwonę.
Następnie wszyscy ruszyliśmy w tany, w rytm naszych ulubionych przebojów, serwowanych nam przez znakomitego DJ. Zabawa trwała do białego rana. Parkiet rozgrzany był do czerwoności, a uroku tej wyjątkowej nocy dodawały olśniewające, wieczorowe kreacje.


wb 

Fotorelacja