Świąteczny czas...

23.12.2019

Jasełka świąteczne

 Piątek, 20. grudnia, był ostatnim dniem nauki przed świąteczną przerwą bożonarodzeniową. Była to doskonała okazja do spotkania się całą społecznością szkolną, złożenia sobie życzeń, przełamania opłatkiem oraz wspólnego śpiewania kolęd.
W trakcie apelu w sali gimnastycznej, obejrzeliśmy piękne jasełka przygotowane przez klasę IIA pod kierunkiem ks. Stanisława Kłysia. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas również polskie kolędy śpiewane przez chórek złożony z przedstawicielek klas pierwszych. Życzenia świąteczne dla uczniów orz rodziców przekazali: Pan Dyrektor Robert Dębski oraz Przewodniczący SU Dawid Oleś.
W trakcie apelu zostały przedstawione rozstrzygnięcia dwóch szkolnych konkursów- na stroik świąteczny oraz konkursu fotograficznego „Jesień z książką”, zorganizowanego przez bibliotekę w naszym LO. W pierwszym z nich bezkonkurencyjna okazała się klasa IB. Drugie miejsce zdobyła kl. III B, trzecie kl. IIB. Na szczególne wyróżnienie zasłużyła Ewa Sadzikowska z klasy I A, która samodzielnie wykonała kilkanaście pięknych stroików. Ewa była również autorką najpiękniejszego selfie z książką. Na podium uplasowały się również Julia Zborowska z kl IIIA oraz Monika Knutelska z kl IB. Gratulacje!
Po apelu wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w wigiliach klasowych, wspólnie śpiewając kolędy, składając sobie świąteczne życzenia, dzieląc się opłatkiem oraz oczywiście konsumując tradycyjny barszczyk w wersji z uszkami bądź krokietem.

Weronika Błażusiak

Fotorelacja