101. Rocznica Odzyskania Niepodległości

12. listopada 2019r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami, spotkali się w sali gimnastycznej. Wcześniej, zanim nastąpił występ, uczniowie klas 1a oraz 1b pilnie szykowali się do niego. Całość została przygotowana przez Panią Edytę Barnaś. Główni prowadzący z klas drugich świetnie sprawdzili się w swojej roli. Za to w recytacji pokazała się trójka uczniów z klasy 1b. W czytanych tekstach historycznych i recytacjach kryły się duma i smutek. Wspomnieniom wielkich czynów towarzyszyły piosenki śpiewane przy akompaniamencie gitary, co było dziełem uczniów klas pierwszych, którzy zostali przygotowani pod kierunkiem Pana Romana Wierciocha, nauczyciela muzyki. I to właśnie muzyka idealnie dopełniała klimat odwagi i waleczności ludzi, którzy oddali życie i serce Ojczyźnie. Na zakończenie wysłuchaliśmy piosenki „Jest takie miejsce” w wykonaniu Wiktorii Wąchały przy gitarowym akompaniamencie Justyny Rusnak. Na zakończenie głos zabrała Pani Anetta Michałczak, która przedstawiła wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Pani Michałczak, która jest obecnie opiekunem Samorządu, podziękowała działaczom zeszłorocznym i wyraziła nadzieję na liczne efektywne działania nowych członków. W tym dniu zostały również rozdane Stypendia św. Mikołaja, ale o tym już przeczytacie w kolejnym artykule.

Amelia Palica, Olga Kowalska