Zbadali wodę w Dunajcu

Wykorzystując piękną, jesienną aurę, uczniowie biorący udział w projekcie unijnym POWER „Wiedza i edukacja nie mają granic” udali się nad Dunajec, by wykonać jedno z wielu zadań projektowych. Wraz z Panią Wandą Mikołajczyk pobrali próbki wody z rzeki a następnie przeprowadzili różnego rodzaju badania. Wyniki zabiorą ze sobą do Hamburga, by tam porównać je z wynikami takich samych badań, które przeprowadzą wraz ze swoimi kolegami z Niemiec na rzece Łaba. Temat rzeki jest jednym z kluczowych tematów projektu, na bazie którego uczniowie będą wykonywać różne zadania i podejmować liczne działania. Jak nasze rzeki - Dunajec i Łaba wpływają na życie swoich mieszkańców? Na to, i inne pytania, uczniowie będą starali sie znaleźć odpowiedź. Wyjazd, a właściwie wylot do Hamburga nastąpi w najbliższą sobotę, 19 października. 10 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D., pod opieką nauczycielek języka angielskiego oraz niemieckiego, będzie przez tydzień, wraz z rówieśnikami z hamburskiej szkoły Stadtteilschule Eidelstedt, realizować działania projektowe, poznawać miasto i jego mieszkańców, obcować z niemiecką kulturą oraz historią. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do śledzenia naszej kroniki projektowej na stronie internetowej szkoły oraz na naszym profilu na FB.